Home Łowiectwo Jak zacząć swoją przygodę z łowiectwem; broń

Jak zacząć swoją przygodę z łowiectwem; broń

Napisał: admin
0 Komentarzy

Od momentu podjęcia decyzji o uprawianiu łowiectwa jako hobby musimy mieć świadomość, że przed nami długa i żmudna droga, aż będziemy mogli wyjść w pole z karabinem na ramionach. Nie wolno nam jednak rozpaczać. Ponieważ, przy odrobinie cierpliwości, wszystko jest do zrobienia.

Poza tym należy pamiętać, że będziemy musieli zainwestować pieniądze w zakup odpowiedniego sprzętu i dokonanie niezbędnego treningu. Dlatego też niektórzy ludzie decydują się zrezygnować z pracy jeszcze przed jego rozpoczęciem. Wbrew temu, co myśli wiele osób, polowanie nie jest drogim hobby, ale prawdą jest, że będziemy musieli ponieść wydatki na licencje, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ubrania, broń i amunicję, zanim jeszcze wejdziemy na teren polowań. W każdym razie, jeśli już zdecydowałeś, że chcesz zacząć uprawiać łowiectwo sportowe i nic cię nie zmusi do rezygnacji, to jesteś na właściwej drodze do osiągnięcia celu.

Zakup broni

Żeby kupić nową broń, musimy iść do specjalnego sklepu z licencją. Najlepsze kalibry na początek to 20, 16 i 12. Ceny broni są bardzo zróżnicowane, ponieważ na rynku jest wiele różnych opcji, ale normalna cena wynosi około 3500 złotych. Jeśli uważasz, że jest to zbyt wysoka cena, zawsze możesz kupić używaną broń. W ten sposób można rozpocząć przygodę z polowaniem za znacznie niższą cenę.

Jeśli kupimy broń w sklepie, jego pracownicy zajmą się całą papierkową robotą, ale jeśli jest to broń używana, trzeba będzie dokonać zmiany właściciela w dokumentach. W tym celu należy udać się do odpowiedniego urzędu, który odpowiada twojemu adresowi zamieszkania, zabierając ze sobą dowód osobisty oraz licencje na broń i polowanie. Po wypełnieniu formularza i uiszczeniu opłaty, broń trafi do twojej własności. Jeśli sprzedający nie może towarzyszyć ci przy dokonywaniu transakcji, będzie ona ważna wraz z uznaniem jego podpisu na dokumencie przez urząd.”

Podobne