Home Jeleń Co spożywa jeleń?

Co spożywa jeleń?

Napisał: admin
0 Komentarzy

Jeleń jest gatunkiem przeżuwaczy, a jego pokarm składa się prawie w całości z wszelkiego rodzaju ziół i warzyw. Trawa jest również częścią jego diety. W miesiącach jesiennych poszukuje żołędzi, aby uzyskać tłuszcz, którego potrzebuje na zimowe miesiące, które są dla niego zwykle najtrudniejsze.

Interesujące jest to, że dieta jelenia często zależy od przestrzeni, w której żyje, ponieważ w zależności od miejsca zamieszkania i podgatunków o których mowa, mamy do czynienia ze zwierzęciem, które zjada taki czy inny rodzaj pokarmu. Zwłaszcza, że w niektórych przestrzeniach będzie go brakowało, a w innych będzie miał je w obfitości.

Polski Związek Łowiecki

Zachowania społeczne jeleni.

Aby mówić o społecznym zachowaniu jeleni, musimy zrobić podział między samcami i samicami. Podczas gdy samice żyją w małych grupach z zamiarem bronienia się w przypadkowych atakach lub pomagania sobie w hodowli swoich młodych, samiec woli prowadzić całkowicie samotne życie i myśleć o sobie, choć zawsze jest świadomy potrzeb samicy. Zwykle tak właśnie się dzieje, chociaż biorąc pod uwagę, że istnieje aż 27 różnych podgatunków jeleniowatych, istnieją inne podgatunki takie jak chiński jeleń wodny, które żyją w parach. Również jelenie mają dość silne poczucie lojalności i wiedzą, jak żyć w małych i dużych grupach.

Podobne